Spotkanie Stal Stalowa Wola - Zagłębie Lubin II, wynik 2-1

W minioną sobotę na murawie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej odbył się emocjonujący pojedynek w ramach 34. kolejki II Ligi - Wschód, w którym Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Zagłębiem Lubin II. Po bezbramkowej pierwszej połowie gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc spotkanie wynikiem 2-1. To starcie dostarczyło kibicom wielu niezapomnianych momentów, a rozstrzygnięcie padło dopiero w końcowych minutach meczu.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy drużynami Stal Stalowa Wola a Zagłębie Lubin II zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy. Mecz odbył się 25 maja 2024 roku o godzinie 12:00 w Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Spotkanie było rozgrywane w ramach 34. kolejki II Ligi - Wschód. Sędzią głównym meczu był K. Iwanowicz.

Strzelcami bramek byli: S. Strózik (Stal Stalowa Wola) w 46. minucie, M. Kizyma (Zagłębie Lubin II) w 49. minucie oraz Ł. Furtak (Stal Stalowa Wola) w 90. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla gospodarzy.

W trakcie meczu sędzia pokazał kilka żółtych kartek. Dla gospodarzy ukarani zostali L. Furtak (61. minuta) oraz S. Strózik (84. minuta). Dla gości żółte kartki otrzymali F. Antkiewicz (16. minuta), R. Adamski (31. minuta), M. Lipp (45. minuta), M. Kizyma (72. minuta) oraz I. Orlikowski (90. minuta). Nie było żadnych czerwonych kartek w tym meczu.

Relacja z meczu

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli było wypełnione kibicami po brzegi, kiedy to Stal Stalowa Wola podejmowała drużynę rezerw Zagłębia Lubin II. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice z niecierpliwością czekali na pierwszy gwizdek sędziego K. Iwanowicza. Zapowiadał się emocjonujący mecz w ramach 34. kolejki II Ligi - Wschód.

Pierwsza połowa meczu była pełna walki, ale brakowało skuteczności. Obie drużyny starały się kontrolować grę w środku pola, jednak żadna z nich nie potrafiła przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę przeciwnika. Najwięcej emocji dostarczały pojedynki fizyczne, które doprowadziły do pokazania trzech żółtych kartek. F. Antkiewicz z Zagłębia Lubin II został ukarany już w 16. minucie, a chwilę później, w 31. minucie, dołączył do niego R. Adamski. W 45. minucie żółtą kartkę otrzymał także M. Lipp. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kiedy druga połowa rozpoczęła się, kibice Stali Stalowa Wola nie musieli długo czekać na emocje. Już w 46. minucie S. Strózik otworzył wynik meczu, dając gospodarzom prowadzenie 1-0. Stadion eksplodował radością, a zawodnicy Stali zyskali pewność siebie. Radość ta nie trwała jednak długo, bo zaledwie trzy minuty później, w 49. minucie, M. Kizyma doprowadził do wyrównania, strzelając gola dla Zagłębia Lubin II.

Gra nabrała tempa, a sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie. W 61. minucie L. Furtak z Stal Stalowa Wola zobaczył żółtą kartkę, co wyraźnie wpłynęło na jego grę. W 72. minucie, tym razem po stronie gości, M. Kizyma również został ukarany żółtą kartką. Zawodnicy walczyli o każdą piłkę, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gdy w 84. minucie S. Strózik zobaczył swoją żółtą kartkę. Jednak to, co wydarzyło się w 90. minucie, przeszło najśmielsze oczekiwania. Ł. Furtak, który wcześniej został upomniany, zrehabilitował się fantastycznym golem, dającym Stali Stalowa Wola prowadzenie 2-1. Kibice oszaleli z radości, a drużyna gospodarzy mogła cieszyć się zasłużonym zwycięstwem. W 90. minucie jeszcze I. Orlikowski z Zagłębia Lubin II otrzymał żółtą kartkę, ale wynik meczu już się nie zmienił.

Zakończenie tego spotkania było pełne emocji i dramatyzmu. Stal Stalowa Wola ostatecznie odniosła zwycięstwo 2-1, a kibice długo będą wspominać ten mecz. Zagłębie Lubin II walczyło dzielnie, ale to gospodarze wyszli z tej batalii zwycięsko.