Spotkanie Stal Stalowa Wola - Chojniczanka Chojnice zakończone wynikiem 2-1 dnia 2024-05-29 16:45

W minioną środę Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Chojniczanką Chojnice w kluczowym półfinałowym spotkaniu barażowym o awans w II Lidze – Wschód. Mecz rozegrany na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1, mimo że do przerwy kibice nie doczekali się bramek. Emocje sięgnęły zenitu w drugiej połowie, kiedy to Stal skutecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy drużynami Stal Stalowa Wola (Gospodarz) przeciwko Chojniczanka Chojnice (Goście) zakończył się wynikiem 2-1. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Spotkanie odbyło się 29 maja 2024 roku o godzinie 16:45 w ramach play-offów o awans w II Lidze - Wschód. Miejsce rozgrywki to Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej, a sędzią głównym był L. Kuźma.

Relacja z meczu

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej gościło wczoraj jedno z najbardziej emocjonujących starć sezonu, gdzie Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Chojniczanką Chojnice w półfinałowym meczu play-offów o awans do II Ligi - Wschód. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice obu drużyn zapełnili trybuny, gotowi do wspierania swoich ulubieńców.

Pierwsza połowa była zacięta i obie drużyny miały swoje okazje, ale żadna z nich nie zdołała umieścić piłki w siatce. W 47. minucie żółtą kartkę otrzymał D. Oko ze Stali Stalowa Wola za twardą grę. Mimo intensywności i kilku groźnych sytuacji, do przerwy wynik pozostał bezbramkowy, a kibice z niecierpliwością czekali na rozwój wydarzeń w drugiej połowie.

Po przerwie, w 60. minucie, Stal Stalowa Wola wreszcie przełamała impas. D. Urban, po pięknej akcji i precyzyjnej asyście, strzelił bramkę, otwierając wynik meczu na 1-0. Chojniczanka Chojnice starała się odpowiedzieć, ale w 67. minucie ich zawodnik S. Szczytniewski zobaczył żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie, co wpłynęło na morale zespołu.

Końcówka meczu była wręcz dramatyczna. W 90. minucie B. Pioterczak podwyższył prowadzenie Stali Stalowa Wola na 2-0, co wydawało się przypieczętować zwycięstwo gospodarzy. Jednakże, tuż przed ostatnim gwizdkiem, T. Boczek z Chojniczanki Chojnice zdobył honorową bramkę, zmniejszając stratę do 2-1. Chwilę później, A. Imiela, zawodnik Stali Stalowa Wola, ukarany został żółtą kartką za przeciąganie czasu.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Stali Stalowa Wola, która wykazała się znakomitą organizacją i walecznością. Zwycięstwo to zapewniło im awans do finałowej fazy play-offów. Chojniczanka Chojnice, pomimo porażki, pokazała ducha walki do samego końca.

Teraz przed Stalą Stalowa Wola czeka kolejny ważny mecz z Miedzią Legnica, podczas gdy Chojniczanka Chojnice będzie musiała przegrupować siły i przygotować się na przyszłe wyzwania.