Kalisz kontra Stal Stalowa Wola, wynik spotkania 1-2

W emocjonującym finale baraży o awans do II Ligi, rozgrywanym w sobotę na Stadionie OSRiR, drużyna Stal Stalowa Wola triumfowała nad Kaliszem wynikiem 2-1. Pomimo prowadzenia gospodarzy do przerwy 1-0, goście zdołali odwrócić losy spotkania w drugiej połowie, zapewniając sobie upragniony awans. To starcie z pewnością na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn.

II Liga - Wschód: Finał baraży o awans

W sobotnie popołudnie, 1 czerwca 2024 roku, na stadionie OSRiR w Kaliszu odbył się finał baraży o awans do II Ligi Wschód. Gospodarze, Kalisz, podejmowali drużynę Stal Stalowa Wola. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:30, a sędzią głównym spotkania był Bartosz Frankowski.

Przebieg meczu

Już od pierwszych minut spotkania na boisku panowała gorąca atmosfera. Kalisz, wspierany przez swoich kibiców, rozpoczął mecz z wielkim impetem. Już w 3. minucie H. Sobol zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy, co wprowadziło miejscowych fanów w euforię. Asystował mu kolega z drużyny, który precyzyjnie dograł piłkę w pole karne.

Na odpowiedź Stali Stalowa Wola nie trzeba było długo czekać. Choć początkowo goście mieli trudności z przedarciem się przez solidną obronę Kalisza, to w 9. minucie O. Sukiennicki został ukarany żółtą kartką, co mogło świadczyć o ich narastającej frustracji.

W 23. minucie kolejna żółta kartka trafiła na konto gości - tym razem ukarany został D. Oko. Obie drużyny walczyły zażarcie, ale do przerwy wynik pozostał niezmieniony – 1:0 dla Kalisza.

Druga połowa przyniosła niesamowite emocje. Już w 49. minucie gospodarze musieli grać w osłabieniu, gdyż W. Smoliński został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. To był moment, który odmienił losy spotkania.

Jednak prawdziwą tragedią dla Kalisza była sytuacja z 51. minuty, kiedy J. Górski zdobył wyrównującą bramkę dla Stali Stalowa Wola. Zaledwie minutę później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:1.

W 85. minucie Kalisz stracił kolejnego zawodnika - O. Kalenik zobaczył czerwoną kartkę, co praktycznie pogrzebało nadzieje gospodarzy na odwrócenie losów meczu. W końcówce spotkania emocje sięgały zenitu. W 88. minucie M. Gawlik otrzymał żółtą kartkę, a w 90. minucie sędzia ponownie ukarał go kartonikiem tego samego koloru, co skutkowało jego wykluczeniem z gry.

Mimo heroicznej walki do ostatniego gwizdka, Kalisz nie zdołał odrobić strat. Goście z Stalowej Woli, grając mądrze i skutecznie, utrzymali korzystny wynik do końca meczu. Końcowy wynik 1:2 oznaczał triumf Stali Stalowa Wola i ich awans do wyższej ligi.

Spotkanie zakończyło się w atmosferze sportowego zacięcia i wielkich emocji, a kibice obu drużyn na długo zapamiętają ten finałowy mecz baraży.